DÜNYAHABERLERORTADOĞU

120 Suud Askeri Yemen’de Öldürüldü

Yemen Savunma Bakanlığı firari Yemen Cumhurbaşkanı Mansur Hadi’ye ait birliklerin Yemen’in kuzeyinde bulunan sınır bölgesi Midi kentini hedef aldıklarını ve onlarca işgalcinin öldürülerek geri püskürtüldüklerini bildirdi. Suud rejimine ait savaş uçaklarının ise bölgeye 40 defa hava saldırısı düzenledikleri belirtildi.
Askeri kaynaklar işgalcilerden 40’nın öldürüldüğünü ve 80 işgalcinin ise yaralandığını bildirdi.Mansur Hadi güçlerine ait işgalcilerden ise 6’nın Yemen ordusu ve halk komitelerinin keskin nişancıları tarafından Mahdere kentinde öldürüldüğü ifade edildi.
Yemen ordusu Mart ayından buyana firari Mansur Hadi güçlerinden 120 işgalcinin Yemen ordusu ve halk komitelerine ait keskin nişancılar tarafından Siraveh bölgesinde öldürüldüğünü duyurdu.Ayrıca Suud rejimine ait savaş uçaklarının Siraveh kırsalında bulunan Hilan dağını bir çok kez hedef aldıkları bildirildi.
Aynı zamanda Yemen ordusu ve Mansur Hadi güçleri arasında Mazzeviye bölgesinde şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi. Yaşanan çatışmalarda Yemen’in firari Cumhurbaşkanı Mansur Hadi’ye ait birliklerden 3 işgalcinin Yemen ordusu ve Halk Komiteleri tarafından el Metun kırsalında bulunan Ham bölgesinde öldürüldüğü açıklandı.
El Biza kentinin merkezinde Yemen ordusu ve Mansur Hadi birlikleri arasında yaşanan bir diğer şiddetli çatışmada ise 8 işgalcinin öldürüldüğü ve 14’ün yaralandığı ifade edildi.Bununla birlikte Suud rejimine ait savaş uçaklarının Mansur Hadi güçlerine Taiz kentine bağlı Kehbud sahilinde hava desteği sağladığı belirtildi.Yemen ordusunun ve Halk Komitesinin saldırılarına karşılık olarak firari Mansur Hadi güçlerinin Zibab sahilinde bulunan el İmam karargahını top atışına tuttuğu bildirildi.Aynı zamanda Yemen ordusunun Mansur Hadi güçlerine ait Taiz kentinin batısında bulunan mevzileri top atışına tuttuğu belirtildi.Suud rejimine ait savaş uçaklarının ise el Haviye sahiline bağlı el Hamiye boğazına 10 kez hava saldırısı düzenlediği belirtildi.Yemen ordusunun ve halk komitelerinin ise el Şerefe askeri karargahının merkezini ve Necran’da bulunan bin Ladin şirketini top atışına tuttuğu bildirildi.BM’nin Yemen raporuna göre Suud rejiminin Yemen işgalinde 7400 Yemenliden daha fazlasının hayatını kaybettiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı