DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

19 yaşındaki Cihad Şehhade El-Caferi şehid edildi

İşgal güçlerinin Beytlahim kenti yakınlarındaki Ed-Dehişe Mülteci Kampı’na bu sabah (24 Şubat Salı) erken saatlerde düzenlediği baskın sırasında Filistinli bir genç şehit olurken bir işgal askeri de yaralandı.

Filistinli Safa Haber Ajansı, Filistinli kaynaklara dayandırdığı haberinde, 19 yaşındaki Cihad Şehhade El-Caferi isimli gencin kampa baskın düzenleyen işgal askerlerinden birinin silahından çıkan kurşunla şehit olduğunu söyledi.

Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin Ed-Dehişe Mülteci Kampı’na baskını sırasında Cihad Şehhade El-Caferi’nin evlerinin çatısında bulunduğu, baskın düzenleyen işgal askerleriyle yaşanan çatışmalar sırasında sol omzundan yaralandığı ve kuruşunun iç kanamaya neden olduğu, işgal güçlerinin ilk yardım ekiplerinin yaralı gence ulaşmasına izin vermediği belirtildi.

El-Caferi’nin şehadet haberinin duyulmasından sonra kampta protesto yürüyüşü gerçekleştirildi ve yürüyüşe katılanlar Filistinli gencin kanının yerde kalmaması gerektiğini belirterek işgal güçlerinden intikam alınmasını isteyen sloganlar attı.

Baskın sırasında kamptaki sokaklardan birinde kafasına tuğla atılan bir işgal askerinin de orta derecede yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı