DÜNYAFilistin

27 Filistinli vekil ve 2 bakan korsan İsrail zindanlarında bulunuyor

Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, uluslararası kurum ve kuruluşlardan şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan ve hiçbir şeyle suçlanmaksızın haksız yere zindanda tutulan Filistin parlamentosu üyesi 27 vekille 2 bakanın salıverilmesi için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.

Ahrar Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, bugün yaptığı açıklamada, çoğu vekilin geçen Haziran ayında El-Halil’de üç Siyonist’e karşı yapılan eylemin ardından tutuklandığına dikkat çekerek, esir vekillerin çoğuna idari cezalar verildiğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin Filistin halkının sözcüsü durumundaki Filistin Parlamentosu üyelerini tutuklamakla siyasi çevreler üzerinde baskı kurmak istediğini belirten El-Hafeş, işgal güçlerinin bakan ve vekillerin enerjisini tüketmek, halkın derdini dile getirmelerini engellemek için karar aldığını, bu amaçla yaptığı geniş çaplı her operasyonlarda veya Gazze’ye karşı başlattığı savaşta bunu tekrarladığını ifade etti.

Filistin Meclisi Başkanı Aziz Duveyk’in yanında 26 vekil ile Filistin onuncu hükümetinde yer alan Yerel Yönetimler Bakanı İsa El-Ca’beri ve Esir İşleri Bakanı Vasfi Kubha işgal zindanlarında bulunuyor. Yaşları oldukça ilerlemiş olan bazı vekiller cezaevinde bir de kronik hastalıklarla boğuşuyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı