DÜNYAHABERLER

33 Günlük Hizbullah İsrail Savaşında Arabistan İsrail İşbirliği

İsrail Ordusu İstihbarat Dönem Başkanı verdiği son röportajda, Arabistan’ın 33 günlük savaşta Siyonist Rejime istihbarat desteği verdiğini açıkladı.

İsrail Ordusu 2006-2009 Dönemi İstihbarat Başkanı Amos Yadlin Salı günü verdiği bir röportajda, Arabistan’ın 33 günlük savaş olarak bilinen Hizbullah ile İsrail arasındaki savaşta İsrail’e istihbarat desteği verdiğini vurguladı.

Şuan İsrail Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü Başkanı olan Yadlin, Salı günü “Fransa 24″ e verdiği röportajda şu açıklamalarda bulundu:  Aralarında diplomatik ilişki bulunmayan İran, Riyad ve Tel-Aviv tehdidi işbirliğine neden olmuştur.

Yadlin verdiği bu röportajda, İran’ın ve bu ülkenin Batı Asya’daki (Ortadoğu) rolünün Siyonist Rejim ve Suudi Arabistan’a karşı tehdit olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Bu durum bizim aramızda olumlu işbirliklerinin olmasına neden oldu ve bu bizim bu doğrultuda işbirliği yapabileceğimiz bir şeydir.

Yadlin ayrıca şu ifadeleri kullandı: Bu işbirliği şuan perde arkasında gerçekleşmektedir ve eğer İsrail ile Filistin arasında barış yapılırsa, bu işbirliğinin açıkça yapılabileceğini tahmin ediyorum.

Yadlin’in Fransa 24” e verdiği röportajı yayınlayan Siyonist “Elgomanyer” ajansı ise şunları yazdı: 2006-2009 Döneminde İsrail Ordusu İstihbarat Başkanı olan Yadlin; İran’ın, Suudi Arabistan’ın İsrail’in Hizbullah aleyhine yaptığı 33 günlük savaşta ülkeye istihbarat desteği verdiği iddiasını aynı şekilde doğrulamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı