DÜNYAİSLAMİ VAHDET

34. Uluslararası İslami vahdet konferansı başladı

 34. uluslararası İslami vahdet konferansı İranlı büyük alim Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi’nin mesajı ile çalışmalarına başladı.

FHA- 34. uluslararası İslami vahdet konferansı korona virüs salgını tüm dünyayı etkilediği bir sırada İslam dünyasının 167 seçkin şahsiyetinin katılımı ile Perşembe günü sanal ortamda başladı.

Konferans boyunca İslam dünyasının 47 ülkesinden 167 seçkin şahsiyet ve İran’dan da 120 şahsiyet konuşma yapacak. Konferansın kapanış töreni ise 15 Rebiülevvel Pazartesi günü düzenlenecek.

İranlı büyük alimlerden Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi 34. Uluslararası İslami vahdet konferansına gönderdiği mesajda, vahdet uğruna sarf edilen her türlü çaba ibadet olduğunu, uluslararası İslami vahdet konferansı İslam dünyası için önemli ve temelli bir iş olduğunu vurguladı.

Ayetullah Mekarim Şirazi, bu konferansın düzenlenmesini çok önemli bir çalışma olduğunu belirterek Uluslararası İslami vahdet konferansı vahdet karşı olanlara karşı önemli bir hareket olduğunu ve İslam dünyasına vahdet mesajı verdiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı