DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

83 ülkeden yabancı teröristler Suriye’de silahlı eylem içindedir

Suriye adalet bakanı 83 ülkeden yabancı teröristlerin Suriye’de silahlı eylem içinde olduğunu duyurdu.

Dün Lübnan’ın El-ahd internet sitesine demeç veren Suriye adalet bakanı Necm Ahmed, Şam yönetiminin sadece Suriyeli teröristlerle savaşmadığına işaretle, birçok Arap ülkesinden silahlı teröristin ülkede hükümete karşı savaştığını belirtti.

Suriye adalet bakanı her gün bir çok yabancı teröristin daha teslim olduğuna işaretle, ilgili kurumların, elleri Suriye halkı kanına bulaşmayan söz konusu yabancı teröristlerin durumunu incelediğini söyledi.

Yabacı teröristlerin yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptığını belirten Necm Ahmed, bu konunun bazı komşu ülke yetkililerin bilgisi dâhilinde gerçekleştiğini, birçoklarının ise ordu güçlerince öldürüldüğünü veya tutuklandığını ifade etti.

Necm Ahmed ayrıca teröristlerin yakalanması için Şam yönetimi ile işbirliği yapanlara ödül verildiğine işaretle, ihbarda bulunanların adlarının kesinlikle gizli tutulacağını taahhüt etti.

Suriyeli yetkililer, yabancı teröristleri teslim edenlere yaklaşık 2500 dolar ve ihbar edenlere de 1000 dolar ödül verileceğini bildirdiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı