DÜNYAHABERLERİran

AB, Viyana-4 müzakerelerinde ilerleme olmadığı haberlerini reddetti

AB Dış Politika Temsilcisi Sözcüsü, Viyana’da İran’la 5+1 arasında yapılan son müzakerelerde ilerleme olmadığına dair çıkan haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Viyana’da en son İran’la 5+1 Grubu arasında gerçekleştirilen nükleer müzakerelerde ilerleme olmadığına dair çıkan haberleri reddetti.

Kuveyt haber ajansının bildirdiğine göre, AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Sözcüsü Michael Mann dün Brüksel’de yaptığı bir açıklamada “Biz geçen Çarşamba’dan Cuma’ya kadar çok zor ve sıkı bir müzakere geçirdik” dedi.

Mann daha sonra “Müzakereler çeşitli düzeylerde yapıldı. Catherine Ashton ile İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif arasında ayrı ayrı 4 müzakere turu gerçekleşti ve birçok iş yapıldı. Müzakereler çok karmaşık ve çok ayrıntılıydılar. Biz artık bir anlaşmayı formüle etmeye çalışıyoruz. Çok sıkı çalışıyoruz ve yapılacak bir sürü işimiz var, ki haftaya bunları yapmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Mann ayrıca “İran ve 5+1’in Yüksek Temsicileri herkesin memnun olacağı ve dünyanın İran’ın nükleer programıyla ilgili kaygılarını gidereceği kapsamlı bir anlaşma arayışındalar” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı