DÜNYAFilistin

Abbas güçleri Hamas üyelerine yönelik baskılarını yoğunlaştırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerine yönelik baskılarını yoğunlaştırarak onlarca eve baskın düzenledi, 11 kişiyi gözaltına aldı ve 15 kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Batı Yaka’da Hamas üyelerine yönelik baskılar artarken, Gazze Şeridi’nde işgal ordusuna karşı zafer kazanan direnişi karalama kampnayası da yürütüldüğü ifade edildi.

Ramallah’ta Koruyucu Güvenlik birimi Kudüs Üniversitesi öğrencilerinden Nidal Et-Tavil’i kentteki işyerinden ve Fadi Abduddayim’i El-Bire kentinde bulunduğu sırada gözaltına aldı. Eymen Ebu Arram’ı da gözaltına alan Koruyucu Güvenlik biriminin kardeşi Emir’i ise ifade vermeye çağırdığı bildirildi. Aynı birimin Tevfik Ebu Argub ve Ethem Ebu Argub kardeşleri de ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Batı Yaka güvenlik birimleri Beytlahim vilayetinde de Salahuddin Camii imam ve hatibi 50 yaşındaki Şeyh Nadir Şahtur’u gözaltına aldı. Koruyucu Güvenlik biriminin ise Ed-Dehişe Mülteci Kampı Büyük Camii imamı 55 yaşındaki Şeyh Ömer El-Efendi’yi ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldığı, Şeyh El-Efendi’nin gözaltına alınmasının ardından kampta protesto gösterileri düzenlendiği kaydedildi.

Genel İstihbarat birimi de Beytlahim’de eski esirlerden Hüsam Ebu Diye’yi, Ayide Mülteci Kampı’ndan Muhammed Cude’yi, Tagu’ beldesinden Ekrem Cibril’i, Beytlahim’den gazeteci Kuteybe Kasım, Arrabi El-Cevariş ve Abdullah El-Adam’ı gözaltına aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı