DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Abbas güçleri Hamas üyesi 7 kişiyi gözaltına aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi yedi kişiyi gözaltına alırken birçok kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Ramallah’ta Genel İstihbarat biriminin Kefer Nime beldesinden eski esir Velid Nebil Ebu Uday’ı, El-Halil’de ise Koruyucu Güvenlik biriminin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Ceber Er-Recub’u ifade vermeye geldiği sırada gözaltına aldığı bildirildi.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’e bağlı Ez-Zahiriyye beldesinden Ahmed Mahir El-Kaysiyye’yi dört gündür ve Kalkiliya’da ise Abdurrahman Ebu Süleyman’ı bir haftadır gözaltında tutmaya devam ettiği ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin Hamas üyesi birçok kişiyi de ifade vermeye çağırdığı ve bazılarından Facebook sayfalarının kullanıcı adı ve şifrelerini vermelerini istediği belirtildi.

Genel İstihbarat biriminin de kentte geniş çaplı operasyonlar düzenlediği ve eski esirlerden Beşir Nevfel ve Muhammed Davud’u gözaltına aldığı, yine eski esirlerden Eşref Gar’an’ı iki gün gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktığı ifade edildi.

Bu arada, işgal güçlerinin de Filistin Teknik Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Ahmed Şaltaf isimli genci üniversiteye giderken Nablus kentinin güneyindeki Havara askeri kontrol noktasında gözaltına aldığı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı