DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİKÜLTÜR & SANAT

ABD, Dünya Halklarının En Çok Nefret Ettiği Ülkedir

İran İslam Devrimi ve Dünya Müslümanlarının Lideri Seyit Ali Hamanei ABD’nin, Dünya halklarının nefret ettiği en büyük güç olduğunu belirtirken, ‘kibirlinin kayırmasının’ hiçbir devlete faydası olmadığını ifade etti.

İran’da 04 Kasım gününe denk düşen ‘emperyalizimle Mücadele Günü’ münasebetiyle binlerce öğrenci ile bir araya gelen İmam Hamanei; İranlı öğrencilerin 30 yıl önce ABD’nin tahran Büyükelçiliğine ‘casusluk yuvası’ adını verdiğini, günümüzde ise ABD ile müttefik tüm devletlerdeki Amerikan büyükelçiliklerinin tümünün casusluk yuvaları olduğuna dikkat çekti.

Rehber ; İsrail’i ‘gayrı meşru’ bir varlık olarak nitelendirirken, anne babası belli olmayan ve sokaktan toplanmış bir çocuğa benzetti.

İran’ın Batı ile müzakereleri konusunda ise İmam Hamane; İran’nın müzakere ekibindeki üyelerin ‘ateşkesçiler’ olarak nitelendirilmemeleri gerektiğini ifade ederek, onların devrim evlatları olduklarını ve üstlerine zor bir sorumluluk düştüğünü söyledi. Batı ile müzakerelerde umutlu olmadığını bir kez daha ifade eden Rehber, fakat yine de bu müzakerelerin İran’a bir zararı olmayacağını, İran halkının düşünce düzeyini yükselteceğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı