DÜNYAYemen

Abdulmelik el Husi: Amerika, Siyonist İsrail rejimi ve IŞİD’in Kabe’yi hedef almalarından endişeleniyoruz

Enserullah lideri Abdulmelik el Husi Zeyd Bin Ali’nin şehadet yıl dönümü nedeniyle dün yaptığı konuşmada; “Bazıları din ve İslam adına cinayetler işleyerek İslam dinini terör ile tarif etmeye çalışmaktadırlar.” ifadelerini kullandı.

Abdulmelik el Husi Beni Ümeyye’nin İslam tarihinde yarattığı facialara işaret ederek “Beni Ümeyye, peygamberin mescidine saldırmış ve birçok sahabeyi katlederek kadınlarına tecavüz etmiştir” açıklamasını yaptı.

“Zeyd Bin Ali neden kendi zamanında kıyam etmeyi seçmiştir? Tarif sayfalarına bakan herkes Zeyd Bin Ali’nin kıyam hareketinin İslami olduğunu görecektir” ifadelerini kullanan Abdulmelik el Husi, Zeyd Bin Ali’nin İmam Hüseyin’in torunu olduğuna işaret ederek, “Kendi ceddinin inkılabını devam ettirerek kıyamında şahsi çıkarının olmadığını göstermiştir” vurgusunu yaptı.

“Biz Amerika, Siyonist İsrail rejimi ve IŞİD’in Allah’ın evi olan Kabe’yi hedef almalarından endişeleniyoruz” diyen Abdulmalik el Husi, hak elde etmenin ancak iyiliği emredip kötülükten neyh ederek olabileceğini vurgulayarak Siyonist İsrail rejiminin İslam dini içerisinde münafıklığı desteklediğini kaydetti.

“Bugün geldiğimiz noktada dünya tekfirci terör ile karşı karşıyadır” diyen Abdulmelik el Husi, tekfirin büyük katliamlara ve facialara neden olduğuna işaret ederek “BM’nin Sana katliamının ardındaki yetersizliği de BM’ye güvenmemek gerektiğini göstermiştir” açıklamasını yaptı.

Suud rejiminin Sana katliamını karşısındaki dünyanın sessizliğini daha büyük bir cinayet olarak yorumlayan Abdulmelik el Husi, Suud rejiminin Siyonist İsrail’e hizmet ettiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı