DÜNYAHABERLERYemen

Abdulmelik el’Husi: ABD Suudilere Her Türlü Desteği Veriyor

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik el’Husi, Amerika’yı, Arabistan’ın Yemen’e saldırısına destek vermekle suçladı.

Reuters’in haberine göre, el’Husi, Amerika’nın, Arabistan’ın  Yemen’e yönelik hava ve kara saldırıları başta olmak üzere her türlü siyasi ve diğer destekleri verdiğini söyledi.

Abdulmelik el’husi,  Amerika’nın Arabistan’a Yemen aleyhindeki Arabistan saldırılarına lojistik ve siyasi destek verdiğini belirterek,  Amerika’nın aynı zamanda dünya genelinde de Yemen’de devam eden 18 aylık savaş sürecinde Suudi rejimine destek verdiğini dile getirdi.

el’husi, Yemen’in müstafi cumhurbaşkanı Mansur Hadi’nin temsilcileriyle yapılan görüşmelere de temasla onları görüşmelerin manasını tam olarak idrak edememekle suçladı.

El’Husi, Yemen sorununun tek  çıkış yolunun siyasi olduğunu ve Arabistan’ın derhal  saldırılarını kesmesi gerektiğini bildirdi.

Ensarullah hareketi genel sekreteri, Suudi rejimi savaş uçaklarının dün Yemen’in bazı bölgelerine düzenlediği saldırılarda  içlerinde kadın ve çocuk olmak üzere 9 sivilin öldüğünü ve bir çoğunun da yaralandığını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı