DÜNYAHABERLER

Aden’de çıkan çatışmada 15 ölü 120 yaralı

Yemen’in güneyinde yer alan Aren’de Suudi Arabistan ve BAE rejimlerine bağımlı güçler arasında çıkan çatışmalarda 15 kişinin öldüğü 120 kişinin de yaralandığı bildirilmekte.

Reuters’in verdiği habere göre Yemen’in güneyindeki hastane kaynakları dün Aden’de Yemen’in müstafi eski cumhurbaşkanına bağlı güçler ile Suudi Arabistan ve BAE rejimlerine bağlı güçler arasında çıkan silahlı çatışmada en az 15 kişi ölürken 120 kişi de yaralanmıştır.

Görgü tanıkları silahlı karşıt grupların Aden’in mahallelerinin önemli bir bölümüne konuşlandıklarını ve şehirde yer yer çatışma seslerinin geldiğini bildirmekteler.

Bu çatışmanın, şimdiye kadar karşıt gruplar arasında çıkan en kanlı çatışma olduğu bildiriliyor.

Güney Yemen İnkılapçı Hareketi Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Madram Ebu Sirac, bu durumun asıl sorumlusunun BAE rejimi olduğunu bildirdi.

Arabistan Mart 2015 tarihinde Amerika’nın da desteğini alarak Yemen’e tecavüz başlatmış ve bu ülkeyi kara, hava ve denizden abluka altına almış bulunmaktadır. Yemen savaşında şimdiye kadar on binlerce insan hayatını kaybetmiş, yaralanmış ve evsiz barksız kalmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı