DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Adra’dan kurtulan bir Suriyeli: El Kaide işçilerin ellerini kesti

Suriye’nin Adra kentindeki El Kaide vahşetinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Katliamdan kurtulan bir Suriyeli, çetelerin işçilerin çalışmasını engellemek için ellerini kestiklerini söyledi.

El Kaide ve İslami Cephe’nin Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki Adra’da yaptığı katliamın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

breakingnews.sy’nin haberine göre, katliamdan kurtulan Mazhar İbrahim isimli bir doktor bölgedeki dehşeti anlattı. Çetelerin Adra’ya girdiği günün sabahında evinin yakınlarındaki fırından silah seslerinin geldiğini belirten İbrahim, militanlarla fırındaki işçiler arasında çatışmaların yaşandığını söyledi.

İbrahim, zor saatlerin ardından eşi ve kızı ile birlikte, birçok Suriyelinin de saklandığı bir sığınağa gittiğini söyledi. Bu sığınağa giren El Kaide’ciler, kimlerin rejimi desteklediğini ve kimlerin devlette işçi olduğunu araştırmaya başladılar.

Suriye Adra’daki katliamın bilançosu ağırlaşıyor!

Bundan sonra ise vahşet başladı. El Kaide militanları, kamuda çalışan işçilerin iş görmelerini engellemek için ellerini kestiler. Bazılarının ise kafası kesildi, bazılarına çocuklarının önünde işkence edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı