DÜNYA

Ahmedinejad: “Batı ve Amerika Baharı Yolda”

Dünya Kudüs Günü’ndeki Cuma namazı hutbesi öncesinden halka hitaben konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, batılı ülkelerin çizgisinde yürüyen bazı bölge ülkelerine, bölge ülkeleri aleyhinde and içmiş olan düşmanlarla dostluk yapmanın bir kara leke olduğunu söyledi.

 

Ahmedinejad, düşmanlardan gaflet etmenin onların bölgeye yönelik sultasına fırsat tanımak anlamına geldiğini konuşmasına ekledi.

 

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, başarılı olmanın sırrı vahdet ve yürekbirliği korumak olduğunu dile getirerek vahdetin korunmasının önemini anlattı.

 

Siyonist rejiminin komplolarına karşı uyanık olmanın şart olduğunu dile getiren Cuhurbaşkanı Ahmedinejad, kanser tümörü gibi olan Siyonist rejimin Filistin topraklarında kalması durumda aynı sorunların devam edeceğini belirtti.

 

Filistin’in bir karış toprağında Siyonist rejiminin bulunmasının tehlikeli olduğunu vurgulayan Ahmedinejad, resmi ve kanuni bir devlet olması da imkansız olduğunun altını çizdi.

 

Batılı ülkelere hitaben konuşan İran İslam Cumhuriyeti Cumhuabaşkanı, yalnızca bir başlangıç olan Arap baharı devamında Batı ve Amerika baharı da yolda olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı