HABERLER

Ahmet Hassun:Suriye Krizden Daha Güçlü Şekilde Çıkacak

Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, Suriye’nin yaşadığı krizden daha güçlü ve daha direngen şekilde çıkacağını vurguladı.

Moskova’da Çeçen Cumhuriyeti Temsilciliğinde Rus Duma Meclisi Üyesi Adem Delimhanov ile görüşen Hassun, silahlı terör gruplarının Suriye’deki cami ve okulları hapishanelere dönüştürdüğünü, insanları silahla değil bıçakla keserek katlettiğini belirtti.

Baş Müftü Hassun, Suriye uydu televizyonlarının yayınının kesilmesinin Suriye’de yaşanan gerçekleri gizleme ve dünya kamuoyuna ulaşmasını engelleme hedefi taşıdığını söyledi.

Delimhanov ise, Çeçenistan ve Rusya halkı ve yönetiminin fanatik ve Vahhabi düşüncelerin yayılma tehlikesinin farkında olduğunu belirterek teröristlerin katliam ve zulmünden çektikleri sıkıntılara dikkat çekti.

Suriye’ye sızan ve silahlı terör gruplarıyla çalışan kiralık Çeçenli teröristlerin vatan haini ve isyancı olduklarına işaret eden Delimhanov, bunların uzun zaman önce kaçtıklarını, ABD, Avrupa ve İsrail’in onlara kucak açtığını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı