DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

Alaeddin Burucerdi: Filistin halkının silahlandırmasının yollarını inceliyoruz

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı, Bağlantısızlar Hareketi Dışişleri Bakanları Filistin Komitesi’nin Tahran oturumu dünya çapında yankı buluduuğunu ifade ederek, Filistin halkının silahlandırmasının yollarını incelemekte olduklarını bildirdi.

İran haber ajansı muhabirine konuşan Alaeddin Burucerdi, Bağlantısızlar Hareketi Dışişleri Bakanları Filistin Komitesi’nin Tahran oturumunu değerlendirerek, Gazze’de yaşanan cinayetlere karşı sessiz kalan dünya toplumunun bu tutumuna karşın Tahran oturumu önem arz ederek dünya çapında yankı bulduğunu söyledi.

Burucerdi, söz konusu oturum BM’de siyasi harektlenmelere sebep olduğunu konuşmasına ekleyerek, Bağlantısızlar Hareketin, Gazze’ye yardım için tüm kapasitesini kullanacağını ifade etti.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı, Mısır’ın Gazze halkına yardım etmesi konusunda üye ülkeler tarafından eleştirildiğini ve genel olarak bu ülke dünya vicdanına cevap vermesi gerektiğini dile getirdi.

Alaeddin Burucerdi, Gazze halkına yardım etmek amacıyla İsrail’in zalimce saldırılarına karşı Filistinlileri silahlandırma yollarını incelemekte olduklarını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı