DÜNYAİran

Ali Ekber Velayati, Tahran’a gelen Yemenli heyet ile görüştü

İran Ajansının haberine göre, İran İnkılap Rehberi’nin Uluslararası İşleri Danışmanı Ali Ekber Velayati, Tahran’a gelen Yemenli heyetin başkanları ile görüştü.. Yemenli başkan görüşmenin başında bu ziyarette duydukları memnuniyeti dile getirerek, İran ve Yemen ülkeleri ve halkları arasındaki derin ve tarihi ilişkilere dikkat çekti ve “Ensarullah, halkın istikrar, güven ve ekonomik gelişime ulaşmalarını istiyor ve bölge ülkelerinin istikrar ve güvenlik kurulması konusundaki işbirliklerini, inkar edilemez bir konu olarak kabul ediyor” dedi.

Velayati de bu görüşmede ülkeler arasındaki tarihi ortaklıkalra dikkat çekerek, Yemen halkının da İran halkının İslam Devrimi dönemindeki gibi zulüm karşısında ayağa kalktıklarını belirtti ve tüm Yemenlilerin ilerledikleri yolda hedefleri ve başarıya ulaşmalarını diledi.

İran’ın Yemen halkına verdiği koşulsuz desteğe de dikkat öeken Velayati, “İran İslam Cumhuriyeti, bağımsız ve güçlü bir ülke olarak, tüm bölgenin istikrarı, güvenliği ve barışı doğrultusunda çabalarına devam edecektir. Yemen’in ülke içi sorunlara her türlü yabancı bir müdahele yapılması, Yemen ve bölgenin istikrarsızlık, güvensizlik ve gerilime sürüklenmesine neden olacaktır. Tüm dünya ve bölge ülkelerinin, Yemen halkının hakları ve küresel istikrarı göz önüne alarak, Yemen yönetimini yok sayacak her türlü sorumsuzca çalışmadan sakınmalarını umut ediyoruz”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı