DÜNYAİran

Ali Ekber Velayeti: İran geçmişte olduğu gibi direnişe yardım edecek

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu’na bağlı Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı Ali Ekber Velayeti, İran’ın İslami direnişe geçmişte olduğu gibi yardım etmeye devam edeceğini söyledi.

Velayeti, dün Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreter yardımcısının sözlerine işaretle, direnişin elindeki silahların büyük bölümünün İran’a ait olduğunu belirterek, terör örgütü IŞİD’in yenilgiye uğratılması, Irak ve Suriye’de adalete dayalı hükümetlerin varlığı ve Filistin zaferinin İran’ın arzuladığı bir durum olduğunu belirtti ve İran’ın her zaman zulme karşı milletlerin yanında olmayı ve bu doğrultuda da yardımlarını sürdüreceğini söyledi.

Velayeti, terör örgütü IŞİD’in faaliyetlerine de temas ederek, IŞİD konusunun son iki-üç yıl içindeki en karmaşık konulardan olduğunu belirterek, bugün bu terör örgütünün oluşumunun da aslında bir proje çerçevesinde gerçekleştiğinin görüldüğünü ve bunun için de yıllarca çalışmış olabileceğine dikkat çekti.

Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı Ali Ekber Velayeti, İran, Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin’i, direniş hattı olarak nitelerken; ”Eğer bu direniş hattı güçlendirilirse, Siyonistlerin de baskı altına gireceği bir gerçektir. Bundan dolayı Siyonist rejim önce Suriye’de bir savaşı dayattı ve ardından IŞİD ile direniş cephesini kırmayı hedefledi” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı