DÜNYAHABERLERİran

Almanya’nın Hizbullah Karşıtı Girişimi ve Batı’nın Terörizmi Desteklemesi

İran Anayasayı Koruma Konseyi Sözcüsü, Alman yaptırımlarının Lübnan’ın Müslüman halkına karşı uygulanmasını, Batı’nın devlet terörizmini savunmaya yönelik yaklaşımının sürekliliğinin bir işareti olarak değerlendirdi.

Almanya İçişleri Bakanlğı Perşembe günü Lübnan Hizbullah Hareketini terör grubu adlandırarak bu hareketin Almanya topraklarındaki faaliyetlerini yasakladı. 

İran İslam Cumhuriyeti Anayasayı Koruma Konseyi Sözcüsü Abbas Ali Kedhodai   Cuma günü Twitter’daki özel sayfasında şöyle bir mesaj paylaştı:”  Batılı devletlerin yaklaşımına göre  insan hakları  anlamsız bir ifadedir. İstedikleri zaman savunmasız insanlara karşı bir araç olarak kullanabileceklerini düşünüyorlar. “

İran İslam Cumhuriyeti  İslami Şura Meclisi Başkanı uluslararası işler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan ise  Twitter’da  Almanya’nın Hizbullah’ı terör örgütü olarak adlandırma girişiminin stratejik bir hata olduğuna değinerek  Hizbullah’ın Lübnan toplumunun önemli bir kısmı olarak  Lübnan meclisi, hükümeti ve toprak bütünlüğünün garantörü olduğuna vurgu yaptı. 

Emir Abdullahiyan  sözlerinin devamında Almanya makamlarına hitaben şöyle yazdı:”  Almanya’nın Amerika ve Siyonistlerin kirli siyasetlerinin izinden gitmesi  Berlin’in bölgesel çıkarlarını tehlikeye düşürecektir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı