DÜNYAHABERLERSuriye

Amaç,Doğu Guta’da Bulunan Radikal Teröristleri Korumak

Rusya bir kez daha ABD idaresini kimyasal silah kullanımına ilişkin asılsız iddialar ve suçlamalarla Suriye’ye karşı saldırıda bulunma tehlikesine karşı uyardı.

Rusya’nın Washington Büyükelçiliği resmi facebook sayfasında yayınladığı ve RT web haber sitesinin aktardığı bülteninde; ABD’nin hiçbir gerçekliğe ya da kanıta sahip olmayan asılsız iddiaları bahane edip Suriye’ye karşı herhangi bir füze saldırısında bulunma tehlikesine karşı uyardı.

Rusya büyükelçiliği beyanında ABD’nin Rusyayı ‘Suriye’deki sorumluluğunu ihlal ettiği’ yönünde bulunduğu suçlamalardan asıl amacının Şam kırsalı Doğu Ğuta’da bulunan radikal teröristleri korumak ve savunmak olduğunun altını çizdi.

Beyanda Suriye ve Rusya’nın Doğu Ğuta’da durumları çözmek için bir dizi girişimde bulunduğuna dikkat çekilirken, sivillerin tahliyesi için her gün beş saat süreliğine ilan edilen insani mola ve temin edilen insani koridora işaret etti. Fakat radikal terör örgütlerin tüm bu girişimleri sabote etmeye çalıştıklarının altı çizildiği beyanda; rehine alıp canlı kalkan olarak kullandıkları sivillerin çıkışlarını engellemek için insani koridoru bombaladıklarını, Şam ve kırsalında da sivil yerleşim alanlarına füze saldırılarını sürdürdükleri vurgulandı.

‘Beyaz Baretliler’ ve daha başka bir kısım gayrı resmi tarafların bulundukları beyanların gerçekle ilgisi olmadığına dikkat çekilen beyanda; insani amaçlı olduklarını iddia eden bu örgütlerin radikal terör yanlısı olup Batılı bir kısım istihbarat cihazları tarafından yönlendirilip desteklendiklerinin de deşifre edildiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı