DÜNYAHABERLERİran

Amerika Güvenilmezdir Karşısında Taviz Veremeyiz

İran Genel Kurmay Başkanı,  Muhammed Hüseyin Bakıri dün devrim muhafızları komutanları ve yetkililerinin huzurunda yaptığı açıklamada, bölgede direniş hattının önemine ve devrim muhafızlarının rolüne işaret ederek “İran İslam İnkılabının zaferi sonrasında düşmanın bir çok hilesi ve oyunu ile dizleri üstüne çökertilmek istenen İran milleti, ülkemizin ordusu ve özellikle devrim muhafızları sayesinde İslam İnkılabını yaşatmaya devam etmiştir” ifadelerini kullandı.

Devrim muhafızlarının ülkenin dört bir yanında hazır bulunduğunu belirten Hüseyin Bakıri” Fars Körfezi ve Hürmüz boğazında Amerika’ya göz açtırmayan Devrim Muhafızlarının deniz donanması, ülkemizi düşmanın hile ve oyunlarına karşı en güçlü şekilde savunmaktadır” açıklamasını yaptı.

İran’ın tüm fitne ve hilelere karşı geliştirdiği savunma sanayisi ile karşılık verdiğini belirten Hüseyin Bakıri Amerika’nın İran milletine karşı yumuşak ve psikolojik savaş yürüttüğüne işaret ederek “İslam İnkılabının düşmanları yaptıkları açıklamalar ve uyguladıkları psikolojik savaş yöntemleri ile İran İslam İnkılabını halk nezdinde sorgulanabilir hale getirmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

“Düşman bizim siyasilerimiz ve müdürlerimizin zihnine nüfus etmeye çalışmaktadır” diyen Hüseyin Bakıri İran’a fitne tohumları ekilmek istenildiğini belirterek “Düşman yaptıkları ile asıl niyetini ortaya koymuştur” açıklamasını yaptı.

Devrim muhafızları komutanlarının huzurunda konuşan Muhammed Hüseyin Bakıri Cihad- Ekber’in (Büyük Cihad) önemine işaret ederek “ Cihad- Ekber ilahi bir emirdir ve insanın kendi nefsi ile mücadele ederek inkılapçı duruşunu devam ettirmesidir” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Bakıri Cihad- Ekber’in basiret ve düşmanı tanıma anlamına geldiğini ifade ederek “ Bugün Amerika İslam İnkılabının en büyük düşmanıdır. Ayrıca Siyonist İsrail rejimi, İngiltere ve Suud rejimi İslam İnkılabının aleyhinde her türlü hile ve oyuna başvuracak ülkelerdir” açıklamasında bulundu.

Konuşmasında Nükleer antlaşmanın büyük bir hata olduğunu kaydeden Hüseyin Bakıri “Amerika nükleer antlaşma ile birlikte güvenilmez olduğunu tekrar göstermiştir. İran’ın antlaşmanın devam etmesi için taviz vermesi kesinlikle beklenmemelidir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı