DÜNYAİran

Amerika kandırılmış bir grup Müslüman’ı kendi operasyon gücüne dönüştürmüştür

İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili; Bugün biz Batı Asya’da farklı görünümlü bir savaşa doğru gidiyoruz. Savaş sonucunda tarafların geleceği belirlenecektir.

İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, İran İslam Cumhuriyeti Askeri Ateşeler, Savunma ve Kolluk Kuvvetleri Konferansı’nın ikinci gününde yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Dünyanın şekil almasında etkili olan güçler dünyadaki olayların gidişatını da belirliyor. Birinci Dünya Savaşı’nda yaşanan durum bugün bizim bölgemizde yaşanmaktadır. Bugün biz Batı Asya’da farklı görünümlü bir savaşa doğru gidiyoruz. Savaş sonucunda tarafların geleceği belirlenecektir.

Güçlü jeopolitik krizlerin eşlik edeceği bu savaş dünyaya istikrarı ve düzeni getirecektir.  Bugün dünyadaki güç dengesi değişmekte ve yeni bir sistem oluşmaktadır. Bu dengeye yapılacak her türlü müdahale ve katılım bu gücün geleceğini belirleyecektir. Bu nedenle bizim bu güç dengesi oluşumunda etkin olmamız gerekir. Bu yeni oluşumda bizim etkimizin gidişatını tekrar tanımak, görevimizi yerine getirme konusunda çok büyük öneme sahiptir.

Bugün bizim bölgemizdeki ülkeler İran İslam İnkılabından ilham almış bir gerçeğin parçalarıdır. Öyle ki İslam İnkılabından ilham alan bazı ülkeler Amerika ve müttefikleri karşısında direnmektedir.”

Devrim Muhafızları Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami sözlerinin devamında, bölgede istikrarı sağlamanın en iyi yolunun etki alanın genişletilmesi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugünkü şartlar öyle bir duruma gelmiştir ki; bizi etki alanından çıkmış bir duruma sürüklemiştir. Amerika meydandaki olaylarda doğrudan bulunma gücüne sahip olmuş ve vekalet savaşına yönelmiştir. Ne yazık ki kandırılmış bir grup Müslüman’ı kendi operasyon gücüne dönüştürmüştür.  Bugün, İran İslam Cumhuriyeti İslam dünyasında imkanlarını ve gücünü ortaya koyarak sömürge güçlerine karşı çıkmış ve mazlumları savunmuştur.

Bu durum Amerika tarafından oluşturulmuş sömürge cehpesinin dağılmasına neden olmuştur. Bugün Allah’ın yardımıyla İran İslam Cumhuriyeti’nin savunma gücü güven veren bir güce dönüşmüştür. Düşmanlarımız da bu güce yönelerek onu kabul edilebilir bir gerçek olarak kabullenmişlerdir.

Bizim savunma gücümüz İran İslam Cumhuriyeti’nin diplomasisi için önemli bir dayanaktır. Bu nedenle bizim askeri kurumlarınız, savunma gücümüzü, kültürümüzü ve inkılap mesajımızı yabancı ülkelere güzel bir şekilde açıklamalı ve İslam İnkılabının değerlerinin birer temsilcisi olmalıdırlar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı