HABERLERORTADOĞU

Amerika teröristleri gelişmiş füze ve roketlerle donatıyor

Amerika terör örgütlerini desteklemek için, 3. Nesil gelişmiş Tow füzelerini eğitip donattığı terör örgütlerine teslim etmiştir. Lazer güdümü bu füze tanksavar füzelerdir.

Amerika başta olmak üzere Batı güçlerle gerici Arap rejimlerinin tekfirci DAEŞ’i Irak ve Suriye’de besleyip kullandıkları halde Irak ordusu ve Halk direniş güçleri Haşdüşşabi, Irak’ta DAEŞ teröristlerine ağır can kaybı verdirip, imha etmiş bulunuyorlar.

Amerika ile DAEŞ’e gelişmiş Tow füzeleriyle kimyasal silahlar vermiş bulunuyor. Batı devletlerle bölgedeki gerici dikta Arap rejimleri teröristlere ağır silahlar ve kitle imha silahları temin etmektedirler. Irak askeri ve güvenlik yetkililerinin belirttikleri gibi, Türkiye hükümeti, Amerika’nın onayı ve Suudi krallık rejimiyle katarın petro dolarlarıyla kimyasal bombaları imal etmede kullanılan kimyasal maddeleri Ukrayna ve bazı Batılı ülkelerden satın alıp, DAEŞ teröristlerine transfer etmiştir.

Trump hükümeti ve Pentagon, Son aylarda DAEŞ ve diğer terör örgütlerine verdiği destek artarak devam etmektedir. Suriye Demokratik Güçlerini oluşturan PYD/YPG militanlarına Amerika Birleşik Devletleri tarafından zırhlı araçlar tahsis edildi. Suriye Demokratik Güçleri, tekfirci DEAŞ’ın işgali altındaki Rakka kentine operasyon yapmaktadır. Amerikan yönetimi bu operasyon için YPG’ye silah ve mühimmat yardımını artırdı. Suriye Demokratik Güçleri SDG’ye 30 zırhlı araç ve mühimmat gönderildi. ABD Savunma Bakanlığınca (Pentagon), YPG’li Kürtler ve Arap özel timlerinden oluşan (SDG) zırhlı araç verildiği belirtildi. ABD’nin Suriye Demokratik Güçlerine (SDG) mühimmat ve zırhlı araç verdiğine dair haberleri değerlendiren Pentagon sözcüsü Galloway, söz konusu araçların Suriye Arap Koalisyonu’na gönderildiğini söyledi. Galloway, “Suriye Arap Koalisyonuna mevcut yetkiler çerçevesinde üstü zırhlı araçlar verdik. Bu araçlar, onları Rakka’ya ilerlerken DEAŞ’ın el yapımı patlayıcılarına karşı koruyacak.” ifadelerini kullandı. Amerika Suriye’deki terör örgütlerine Grad füzeleri verdikten sonra, omuzdan atılabilir anti hava füzelerini de vermeye başladı. Suriye’deki terör örgütlerini destekleyen Eşşarkuloset gazetesinin bildirdiğine göre, Amerika en az iki büyük paketten oluşan omuzdan atılabilir anti hava füzelerini sözde Özgür Suriye Ordusu başta olmak üzere Suriye’deki teröristlere teslim etmiştir.

Amerika buna ilaveten Irak ve Suriye ordusuyla halk direniş güçlerini de ara sıra bombalayıp, DAEŞ ve diğer teröristleri ablukadan kurtarmaya çalışıyor. Amerika kendine hizmet eden teröristleri iyi ve kendine karşı savaşan teröristleri de kötü diye ayırıp, bölge ülkelerini kana boğmakta ve yıkıma uğratmaktadır. Irak ve Suriye ordularının son günlerde DAEŞ gibi teröristleri imha etme başarıları, Amerika ve bölgesel müttefiklerini endişelendirmektedir.

Suriye ve Irak Halk güçleriyle ordularının DAEŞ’i imha etmenin son aşamasına gelmeleri, Amerika’nın kol ve kanadını kıracağını gösteriyor. Amerika Irak ve Suriye ordularını desteklemek yerine onların Teröristlerin tuzağına düşmelerine yardımcı oluyor yada Irak ve Suriye ordularını bombalıyor. Çünkü Amerika, Irak ve Suriye’de terörizmin tamamen kökünün kazınmasını istemiyor. Amerika Irak ve Suriye ordularının birlikte hareket etmesini önlemek için, Rakka’yi demokratik Suriye güçlerini kullanarak DAEŞ’ten temizleyip, Suriye’yi parçalamaya çalışıyor. Türkiye hükümetiyse, Amerika’nın PYD’i değil Türkiye ordusunu Irak ve Suriye’deki operasyonlarında kullanmasını istiyor. Ancak Amerika Erdoğan’ın bu çağrısına itibar etmemektedir. Amerika ile bölgesel işbirlikçilerinin Irak ve Suriye’de müdahaleleri, bu iki İslam ve Arap ülkesini yıkıma ve parçalanmaya sürüklemekte ve İnsani facia yol açmaktadır. Amerika ve bölgesel işbirlikçileri Suriye ve Irak’taki terör örgütlerine insan gücüyle silah temin etme çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı