DÜNYAİNSAN HAKLARISon Dakika

Amerikan polisi Oyuncak silah taşıyan 12 yaşındaki çocuğu vurdu

ABD’nin Ohio Eyaletine bağlı Cleveland şehrinde, polis oyuncak silah taşıyan 12 yaşındaki çocuğu vurdu.

Cleveland polisi, Cumartesi günü bir eğlence merkezinde oyuncak silah taşıdığı gerekçesiyle 12 yaşındaki bir çocuğu vurarak yaraldı.

Yaralanan çocuğun ameliyata alındığı, olaydan sorumlu bulunan iki polis memurunun idari izne çıkarıldığı belirtildi.

Cudell Eğlence Merkezinde Cumartesi 15.30 sularında gerçekleşen olayla ilgili iki polis memuru, olay yerine oyun alanında bir kişinin silah taşıdığı ve silahını insanlara doğrulttuğuna dair gelen bilgilendirme üzerine gittiklerini iddia etti.

Polisin; olay yerine vardıklarında, bahsi geçen kişiden (12 yaşındaki çocuktan) ellerini yukarı kaldırmasını istediklerini, kişinin uyarısına tepki vermediğini ve kişiyi etkisiz hale getirmek için belinden vurduklarını ifade ettikleri bildirildi. Cleveland Emniyet yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, bahsi geçen oyuncak silahta gerçeğinden ayırtedilmesi için kullanılması gereken turuncu işaretin bulunmadığını öne sürdü.

12 yaşındaki çocuk, MetroHealth Tıp Merkezi’nde ameliyata alınırken, durumunun ciddi olduğu kaydedilmişti. Cleveland Polis Birliği başkanı Jeff Follmer ABD yerel saati ile Pazar sabahı, polis tarafından vurulan ve henüz ismi açıklanmayan 12 yaşındaki çocuk ameliyat sırasında yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı