DÜNYASon Dakika

Amerika’nın İran karşısında güç gösterisinde bulunma gücü yok!

İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu deniz kuvvetler komutanı, Amerika’nın, İran İslam Cumhuriyeti gibi büyük ve halka dayalı bir gücün karşısında güç gösterisinde bulunma kudretine sahip olamadığını bildirdi.

Sepah News’ün bildirdiğine göre Kereç şehrinde düzenlenen bir panelde konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu deniz kuvvetler komutanı Tümamiral Ali Fedevi bu gücün, Amerikan donanmasının tüm imkanlarını kullanarak Fars Körfezinde güç gösterisinde bulunmasını üstün bir iradeyle yakından takip altına aldığını ve İran İslam cumhuriyetine yönelik her türlü kuşkulu hareketi gözetim altında tuttuğunu söyledi.

Fars körfezinin Amerikalılar için en önemli güç gösterisi alanlarından biri olduğunu belirten İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu deniz kuvvetler komutanı, İslam İnkılabının zaferinden sonra Fars körfezi bölgesinin Amerikan ordusu ve donanmasının askeri siyasetleri ve programlarında önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Fars körfezinde İran kara sularını ihlal eden Amerikalı askerlerin muhafızlar ordusu personelince yakalanmasına da değinen Tümamiral Fedevi, Amerikalı ve İngilizlerin Fars körfezinde dördüncü kez böylesine yakalandığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı