HABERLERORTADOĞUSon Dakika

Ankara’da Suriyeli ailenin evi kundaklandı: ‘Önce elektrikler kesildi, sonra camlar kırıldı’

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde Suriyeli bir ailenin kaldığı gecekondunun kimliği belirsiz kişilerce kundaklandığı öne sürüldü. Yangın sırasında evde bulunan Suriyeli aile, elektriğinin kesildiğini ardından da sokağa bakan odanın camlarının kırıldığını söyledi. Suriyeli, saldırıya uğradıkları İzmir’in Torbalı ilçesini terk etti.
Yangın Kahramankazan İlçesi Satıkadın Mahallesi’nde Suriyeli bir ailenin kaldığı bir gecekonduda saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Abdullah ve eşi Mariam Alnessar, çocukları Mahammed, Moutaz ve Aya ile yeğenleri Abdurrezzak Haşhaşkibeb’i evde bırakarak Suriyeli yakınlarını ziyarete gitti. Bu sırada evde bulunan Moutaz ve Aya uyurken kuzenleri Mahammed ve Abdurrezzak mutfakta sohbet ettikleri sırada önce evin elektriğinin kesildiğini ardından da sokağa bakan odanın camlarının kırıldığını fark etti. Kısa sürede dumanın gecekonduyu kaplamaya başladığını fark eden Muhammed ve Abdurrezzak uykuya dalan Moutaz ve Aya’yı güçlükle dışarı çıkararak durumu hemen komşularına haber verdi. Komşularının ihbarı üzerine itfaiye ve sağlık görevlileri gelirken, dumandan etkilenen çocuklar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahaleleri yapılan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Abdullah ve Mariam Alnessar da yangını duyarak kaldıkları eve geldi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerine bilgi veren baba Abdullah Alnessar, birkaç gündür tanımadıkları iki kişinin kendilerinin gecekondudan çıkmaları yönünde uyardıklarını ve evin etrafında gezerek kendilerini rahatsız ettiğini iddia etti.
Kahramankazan İlçe Emniyeti Müdürlüğü ise yangınla ve babanın iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan, çocuklardan 9 yaşındaki Moutaz’ın 6 ay önce babasıyla birlikte Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin bombardımanı sırasında yaralandığı ve Suriye’de gördüğü tedavinin ardından daha önce Türkiye’ye göç eden annesi ve kardeşinin yanına geldikleri ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı