DÜNYAİranORTADOĞU

Arabistan Bir Hata Yaparsa, Dünya’dan Silinecek Bir Şekilde Cezalandırılacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı; “Arabistan eğer İran’a karşı bir hata yaparsa, Dünya’da Suudi ve Vahhabiyetin adı kalmayacak şekilde cezalandırırız” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Hasan Firuzabadi bu sabah Malik Eşter Festivalinde habercilerin sorularını yanıtladı ve İran’ın Yemen’i desteklediği yönünde ortaya atılan iddialar hakkında konuştu ve şunları söyledi: Biz eğer Yemen’e müdahale etmek isteseydik, doğrudan füze gönderirdik ama bizim yaptığımız şey halkı bilinçlendirmek ve desteklemektir. Zalimlerin zulmüne uğrayan ülkeler, İran’ın tecrübelerinden yararlanabilirler. Bu kapı her zaman onlara açıktır.

Seyyit Hasan Firuzabadi, Arabistan’ın İran’a yönelik tehditleri hakkında, bu ülkenin İran’ı tehdit edecek seviyede olmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:  Onların bu iş için ne insani gücü vardır, ne de gerekli imkânları. Sadece Amerikan savaş uçakları ve Pakistanlı ve Sudanlı kiralık pilotlarıyla Devrim Muhafızlarının karşısında durmaya çalışıyorlar ama bunu yapamazlar.

Biz hiçbir Müslüman ülke ile savaşmak niyetinde değiliz ve bunu istemiyoruz. Ama eğer Suudi Arabistan bir hata yaparsa, bu hatasına karşılık olarak Dünyada Vahhabiyetin ve Arabistan’ın adı kalmayacak şekilde cezalandırılacaktır.

Bizim temel görevimiz savunmadır ama gerekli olduğu takdirde saldırı savunması da gerçekleştiririz.

Eğer düşman saldırıda bulunursa, kesinlikle bu saldırıya karşılık veririz, ama ilk saldırıda bulunan biz olmayız.

Biz planlarımızda asimetrik bir savaş izliyoruz ve bu bağlamda, bizim güçlü noktalarımıza ve düşmanın da zayıf noktalarına odaklanacak donanma ve eğitimlerimizi onarıyoruz.

Seyit Hasan Firuzabadi gerekli olan menzillerde füze tasarlanmasının gerekli olduğunu belirterek şunları söyledi:  Tabii biz Hava Kuvvetlerinin güçlenmesi gerektiğine inanıyor ve bunu çok iyi biliyoruz. İran İslam Cumhuriyeti’nin gücü, caydırıcıdır ve bunu birkaç gün önce Amerika da itiraf etmiştir.

Bu gün dünyanın bütün güçleri İran İslam Cumhuriyetinin füzelerinin operasyonlarının hassasiyetini ve hedeflere karşı yüksek doğrulukta çalışma gücünü hesaplamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı