DÜNYAHABERLERSon DakikaYemen

Arabistan’ın Sana’da İşlediği Korkunç Cinayette Hayatını Kaybedenlerin Ve Yararlananların Sayısı 900’e Ulaştı

Yemen Sağlık Bakanlığı, Cumartesi günü Arabistan’ın Sana’da bir cenaze törenine düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların sayısının 900’e ulaştığını ve bu sayının artabileceğini belirtti.

Yemen Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Tamim el-Şami, Arabistan’ın Cumartesi günü Sana’ya düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının arttığını açıkladı.

Yemen Press haber kanalı, Suudi savaş uçaklarının Yemen İç İşleri Bakanı’nın babasının cenaze törenine düzenlediği saldırıda şimdiye kadar 110 kişinin öldüğün doğruladı.

Yemen Press’in haberine göre bu saldırıda 610 kişi yaralandı ve 150 kişi ise kayboldu. Olay yerinde parçalanmış birçok beden bulunduğu ama henüz kimliklerinin belirlenmediği ve bu yüzden de ölü sayısının artabileceği belirtildi.

Arabistan Cumartesi günü dört defa Sana’yı bombaladı ve bu saldırılarının ikisinde doğrudan Yemen’in başkenti Sana’da çeşitli merasimlerin düzenlendiği büyük salonu hedef aldı. Salona yapılan bu saldırı sırasında bu salonda Ali Abdullah Salih’in Ofisinin Başkanı ve Yemen İç İşleri Bakanı olan Celal El-Ravişan’ın babasının cenaze töreni düzenleniyor ve taziyeler kabul ediliyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı