DÜNYAHABERLER

Arjantili futbol efsanesi Diego Maradona: ‘Trump bir kukladır’.

ABD, efsane futbolcu maradona’nın Amerika’ya girişi için vize vermedi. Maradona’nın, vize başvurusunun reddedilmesinde bir röportajda söylediği ‘Trump bir kukladır’ sözlerinin etkili olduğu bildirildi.

Arjantili eski futbol efsanesi Diego Maradona’nın ABD’ye yaptığı vize başvurusunun ret edildiği belirtildi.

Miami’de görülecek bir davaya katılmak için ABD’ye vize başvurusu yapan dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından sayılan Maradona’nın başvurusunun ret edilmesinde Venezüela kanalı Telesur’a verdiği röportajda söylediği ‘Trump bir kukladır’ sözlerinin etkili olduğu iddia edildi.

Sputnik’te yer alan habere göre, konuyla ilgili olarak açıklama yapan avukatı Matias Morla, kendisi Amerikan elçiliğindeyken Maradona’nın Telesur’a konuşacağını öğrendiğini ve müvekkilinden ”Lütfen Diego, ABD hakkında ağzını açma” ricasında bulunduğunu anlattı.

Telesur söz konusu olunca röportajın tahmin edilen yönde gittiğini söyleyen Morla, ”ABD Başkanı Donald Trump hakkında ne düşünüyorsun” sorusu yöneltilince Maradona’nın da ‘kukla’ anlamına gelen ‘chirolita’ sözünü kullanıp ‘‘Trump bir kukladır” dediğini aktardı.

Avukat, bunun üzerine Maradona’ya “Bu hitap tercihinden sonra Miami’de seni benim temsil etmem gerekecek” dediğini belirtti.

Küba ve Venezuela’ya desteği, Arjantinli devrimci Ernesto ‘Che’ Guevara’ya sevgisiyle de tanınan 57 yaşındaki Maradona, şu sıra BAE’nin El Fujairah kulübünde teknik direktörlük yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı