DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Avn: Suiye ve Beşar Esad İle İlişkilerimiz Derindir

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad adına Lübnan’a ziyaret gerçekleştiren Mansur Azzam yeni görevine başlayan Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’ı ziyaret etti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad adına Lübnan’a ziyaret gerçekleştiren Mansur Azzam yeni görevine başlayan Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’ı ziyaret ederek, “Suriye milleti ve Beşar Esad adına yeni görevine başlayan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’ı ve Lübnan halkını tebrik etmek amacıyla Lübnan’a ziyaret gerçekleştirdim.” ifadelerini kullandı.

Mansur Azzam Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’ın, Suriye ve Beşar Esad ile ilişkilerinin derin olduğuna işaret ettiğini belirtti.

Beşar Esad’ın temsilcisi Mansur Azzam son olarak, iki ülkenin tekfiri terörizm ve Siyonist İsrail gibi orak düşmanlarının olduğuna işaret etti.

Mişel Avn geçtiğimiz Pazartesi günü Lübnan parlamentosunda elde ettiği 83 oy ile Lübnan’ın 13. Cumhurbaşkanı olarak görevine başladı.

Lübnan, 2014 Haziran ayından bu zamana kadar eski Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman’dan boşalan Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yeni oturacak ismi, Suud rejiminin müdahaleleri ve Lübnan içerisindeki siyasi krizlerden dolayı seçememişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı