DÜNYAİNSAN HAKLARI

Avrupalı Yüzlerce Paralı Asker İşgal Ordusunda Görev Alıyor

Avrupa’da faaliyet gösteren hukuk merkezleri, yüzlerce Avrupalı paralı askerin Filistin halkına karşı özellikle Gazze’de katliam yapan işgal ordusu bünyesinde görev aldığını belirtti.

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlem Evi yayınladığı raporda, söz konusu gençlerin Avrupa’daki Yahudi ve Hıristiyan örgütlerle irtibatlı olduklarına dikkat çekerek, bu örgütlerin Avrupalı gençleri işgal ordusu bünyesinde hizmet etmeye teşvik ettiklerini bildirdi.

Bu işi yapan örgütlerle ilgili bilgi veren insan hakları örgütü, bunlardan Londra’da bürosu bulunan Mahal isimli örgütün yabancıların işgal ordusu bünyesinde görev alması için Avrupa ülkelerinde propaganda yaptığını belirterek, çoğunluğu Avrupa’dan olmak üzere yaklaşık kırk ülkeden gönüllü toplandığını kaydetti.

Yapılan açıklamanın devamında, sözkonusu örgütün işgal ordusunda asker olmayı kabul edenlere çifte pasaport çıkarma işlemlerini yürüttüğü, başvuru için erkeklerde 24 ve kızlarda 21 yaş sınırı olduğu, başvurunun ardından 18 aylık hazırlık ve adaptasyon kursundan sonra gençlerin işgal ordusu bünyesine alındığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı