HABERLERDÜNYAORTADOĞU

Ayetullah Ahtari: Dünya ABD’nin ırkçı politikalarına karşı çıkmalı

Dünya Ehl-i Beyt -s- Asamblesi Yüksek Konseyi Başkanı Ayetullah Muhammed Hasan Ahtari, dünya Amerika terör devletinin ırkçı politikalarına karşı durması gerektiğini belirterek, Amerika’da renkli derililer asırlardır bu devletin zulümlerine maruz kaldığını vurguladı.

Pazartesi günü dünya genelinde Amerika’da uygulanan ırkçılık ve ayrımcılığa karşı düzenlenen protesto eylemlerine işaret eden Dünya Ehl-i Beyt -s- Asamblesi Yüksek Konseyi Başkanı Ayetullah Ahtari, adaletsizlik, Amerikan toplumunda derin mazisi olduğunu belirtti.

Günümüzde dünyada yaşanan olayların Filistin meselesi ve Suud rejiminin Yemen topraklarına tecavüzüyle benzerliklerine değinen Ayetullah Ahtari, uluslararası insan hakları örgütleri ise sessizlik politikası izleyerek zalimleri desteklediğini ifade etti.

Dünya Ehl-i Beyt -s- Asamblesi Yüksek Konseyi Başkanı Ayetullah Ahtari ayrıca Amerika ve Avrupa’nın Bercam nükleer anlaşmasında sözlerini tutmadığını hatırlatarak şöyle ekledi:

Bugün tüm ülkelerin düşünürleri ve hukukçuları İran ile nükleer anlaşma imzalayanların yükümlülüklerini yerine getirmemelerine karşı çıkmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı