DÜNYAİNSAN HAKLARI

Ayetullah Mekarım Şirazi, Avrupa Parlamentosu kararına tepki gösterdi

Ayetullah Mekarım Şirazi, Avrupa Parlamentosunun İran karşıtı kararına gösterdiği tepkide “AB, İran karşıtı 20 maddelik bir tasarı sunmuş. Çok dikkatli olmalıyız” uyarısında bulundu.

Tanınmış din alimi ve taklit mercii Ayetullah Nasır Mekarım Şirazi dün Kum kentinde, Hz Fatıma-i Zehra’nın-s- vefat günü yıl dönümü münasebetiyle Emir El Müminin-s- Dini İlimler Medresesinde düzenlenen matem merasiminde yaptığı konuşmada, Avrupa Parlamentosunun İran karşıtı girişimine değinerek “Avrupa Birliği (AB) geçen gün, bu birlik üyelerinin İran’a gelmeleri ve 2009 fitne olayları suçlularıyla görüşme imkanını bulmalarını öngören 20 maddelik bir tasarı sundu. Bizim nükleer konumuz henüz bitmemişken onlar böyle bir senaryo hazırlamışlar. Çok dikkatli olmak lazım” dedi.

Ayetullah Mekarım Şirazi konuşmasının devamında, Hz Fatıma’nın-s- hayatına değinerek “Hz Zehra’nın meşhur Fedek hutbesi derin Tevhidi, irfani, ahlaki ve siyasi konularla dolu bir hutbedir. Bizim bu konuları gözönünde bulundurup, onları günlük hayatımıza geçirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı