DÜNYAİranİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZSon Dakika

Ayetullah Rafsancani: Tekfirci gruplar düşmanların çalışmasının ürünüdür

İslam nizamın maslahatını belirleme konseyi başkanı, tekfirci ve radikal grupların düşmanların Müslümanlar arasında tefrika oluşturmak için gece gündüz programlı çalışmalarının ürünü olduğunu söyledi.

Ayetullah Ali Ekber Rafsancani dün “Merhamet ve Hoşgörü Peygamberi” adlı toplantının yürütme ve ilmi komite üyeleri ve başkanı ile yaptığı görüşmede, düşmanların Müslümanlar arasında vahdetin oluşmasından duyduğu korkunun, onları her zaman bir komplo ile İslam dünyasında vahdet oluşturanların çabalarını etkisiz hale getirmeye çalışmasına sebep olduğunu belirtti.

Ayetullah Rafsancani maalesef, İslam dünyası tüm dönemlerde sayısız komplo ile karşı karşıya olduğunu belirterek, örnek olarak da çağımızda Taliban, Bokoharam ve IŞİD gibi terör örgütlerine değindi.

Rafsancani bir milyar 700 milyon nüfusla dünyada 60 müslüman ülkenin olduğunu, sahip oldukları zengin ve önemli kaynaklarla bölgesel ve uluslararası kararlarda ilk sözü söyleyebileceğini fakat etnik ve mezhepsel ihtilafların bu önemli konuya mani olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı