İSLAM BÜYÜKLERİ

Ayetullah Sistani’den İslam İmam Seyyid Ali Hamanei’ye taziye mesajı

Irak’ın büyük taklid merci alimi Ayetullah Sistani, General Kasım Süleymani’nin şehit düşmesi nedeniyle İslam İnkilab Rehberi’ne başsağlığı mesajı gönderdi.

Iraklı müslümanların taklit merciilerinden Ayetullah Ali Sistani, General Kasım Süleymani’nin şehit olması nedeniyle İslam İnkilab Rehberi Ayetullah Hamanei’ye taziye mesajı gönderdi. 

Ayetullah Sistani yazılı mesajında, ‘General Kasım Süleymani’nin şehit olduğu haberini duyduğumuz için çok üzüldük. Onun Irak’taki IŞİD terörist grubuna karşı savaşta örnek rolü ve hizmetleri unutulmayacak. General Süleymani’nin yokluğu nedeniyle İran hükümeti ve halkı, özellikle ailesi ve Kirman’ın sevgili halkına başsağlığı diliyorum. General Süleymani’ye yüce Allah’tan ahirette en yüksek derecelere nail olmasını, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum’ diye yazdı.

General Süleymani ve Irak Haşdi Şabi komutanlarından Ebu Muhendis geçtiğimiz  Cuma sabahı Bağdat uluslararası havaalanından çıktıklarında Amerika tarafından hedef alınarak şehit edildiler.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamanei, saldırı sonrası İran’da 3 gün yas ilan ederek, bu saldırının intikamının alınacağını bildirdi./

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı