DÜNYAHABERLERORTADOĞUYemen

Aynı Aileden 13 Kişi Şehit Oldu

Suudi Arabistan liderliğindeki Arap koalisyonu savaş uçaklarınca dün de Taiz’in Khadir bölgesinde bulunan bir apartmana yapılan bombalı saldırıda aynı aileden 13 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan yerel bir kaynak el-Mesire televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: Suudi koalisyona ait savaş uçakları Saade kentinin Berkan ve Razeh bölgelerini hedef aldı, saldırıda 1’i çocuk 3 sivil şehit oldu ve bir kişi de yaralandı.

Yine Suudi Arabistan’ın, Razeh bölgesine havan topu ve roketlerle yaptığı saldırılarda 1 yaşlı kadın ve 1 çocuk hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.

Müdahaleci Suudi koalisyona ait savaş uçaklarınca Sadde kentinde bulunan el-Tevhid medresesine yapılan saldırıda ise 2 kişi şehit oldu. Bu saldırılara misilleme olarak Yemen Ordusu tarafından Batı sahillerine yapılan benzersiz operasyonda Sudanlı 30 paralı asker öldü veya yaralandı.

Yemenli güçler Suudi güçlerin Taiz’deki Aseyfere bölgesine doğru ilerleyişini durdurmayı başardı ve yapılan operasyonlarda Suudi güçlere ağır darbe vuruldu. Yine dün Yemen Ordusu ve halk komiteleri tarafından yapılan saldırılarda müdahaleci Suudi koalisyona mensup çok sayıda asker hayatını kaybetti veya yaralandı.

Suudi Arabistan kurduğu koalisyon kapsamında 26 Mart 2015’te Yemen’in firari cumhurbaşkanı Abdu Rebe Mensur Hadi’yi tekrar iktidara taşımak ve Ensarullah Hareketini etkisiz hale getirmek amacıyla Yemen’e kapsamlı bir müdahale başlatmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı