DÜNYAHABERLER

Bahreyn Mahkemesi 19 Bahreynlinin hapis cezasını onadı

Bahreyn rejiminin hükümet karşıtı muhaliflere baskı ve cinayetlerinin devamında, Bahreyn mahkemesi 19 Bahreynlinin hapis cezasını onadı.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, Bahreyn mahkemesi 19 Bahreynli Müslüman 5 yıl hapis cezası kararını onadı.

Bahreyn İslami Vifak Cemiyeti Genel sekreter yardımcısı İbrahim Kemal El Alem’e verdiği demecinde dikta Al-î halife rejiminin muhaliflerle diyalogda vakit kaybettirme siyasetini kınayarak, al-ı halife rejiminin muhaliflerle diyalogda zaman kaybettirmedeki hedefinin Bahreyn anayasasını halka dayatmak olduğunu bildirdi.

İbrahim Kemal, Bahreyn’in çeşitli bölgelerindeki barışçıl halk gösterilerinin, halkın işkence ve tutuklamalara itirazının göstergesi olduğunu belirterek, Al-î halife rejiminin siyasi aktivistleri takib etmesi ve zindanlardaki ağır işkence yöntemlerinin Bahreyn’de kargaşa ve itirazları artırdığı, fakat bu girişimlerin Bahreyn halkının siyasi hareketlerini engelleyemeyeceğini kaydetti.

Bahreyn İslami Vifak Cemiyeti de Al-i Halife rejiminin Bahreynli seçkin din alimi Şeyh İsa Kasım’ın evine saldırı ve muhaliflere karşı politikalarına itiraz amacıyla iki haftalığına diyaloglara katılmayacağını belirtti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı