BahreynDÜNYAHABERLER

Bahreyn rejiminin baskıcı siyasetleri devam ediyor

Bahreyn’de Ali halife rejimi, taleplerini barışçı bir şekilde yapan halka yönelik baskı ve zulmü devam ederken bu doğrultuda 40 internet kullanıcısına 70 yıla kadar hapis cezası verdi.
Mer’at el’Bahreyn haber sitesinin Bahreyn İnsan Hakları merkezine dayanarak verdiği habere göre, Bahreyn rejimine ait mahkeme, internet kullanıcısı 40 kişi için 2012 yılından bugüne kadar 842 ay hapis cezası verdi.
Habere göre, ağustos ayının başından beri cezaevinde bulunan Bahreyn insan hakları merkezi başkanı Nebil Receb dahil bir çok kişi henüz ceza almaksızın cezaevinde tutuluyor.
Bu arada Bahreyn rejimi bu ülkenin tanınmış İslam alimlerinden Şeyh İsa Kasım’ı vatandaşlıktan çıkartıktan sonra halkın buna itiraz amacıyla Şeyh İsa Kasım’ın evinin etrafında bir araya gelmeleri ve oturma eylemleri düzenlemesinin ardından Bahreyn rejimi bölgede 20 bin kişinin internetini kesmiş bulunuyor.
İnternet’in 1995’de Bahreyn’de girdiği tarihten beri Bahreyn rejimi muhalifleri internet imkanlarını rejimin baskılarına karşı bir araç olarak kullanıyorlar ve internet üzerinden Bahreyn rejimi aleyhinde barışçı gösterileri tertipliyorlar.
Bilindiği gibi Bahreyn, 2011 şubatından beri barışçı gösterilere ve bu rejiminin baskılarına sahne olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı