BahreynDÜNYASon Dakika

Bahreyn’de 100 kişi tutuklandı

Bahreyn’de dikta rejim güçlerinin başkent Manama’nın batısında yer alan ed’Deraz bölgesine düzenlediği saldırıda içlerinde en az 20 çocuğun da bulunduğu 100 kişiyi tutukladığı bildirildi.

El’Alem kanalının bildirdiğine göre, dikta Bahreyn rejim güçlerinin saldırısıyla ilgili açıklama yapan sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve siyasetçiler, Bahreyn güçlerinin ayrıca dün Bahreyn’in batısında yer alan Beni Cemre bölgesi kasabasında onlarca eve saldırdıkları ve üç genci tutukladıklarını bildirdiler.

Bahreyn güçlerinin üç genci bilinmeyen bir yere götürdüğü bildirilirken, kasaba halkı kasabada tutuklananların sayısının 74′ü bulduğunu ve bunların üç ayrı cezaevine götürüldüğünü bildirdi.

Halihazırda 4 binden fazla Bahreynli, çok ağır şartlar altındaki cezaevlerinde sırf gösterilere katılmak gibi bahanelerden dolayı tutuklu bulunurken, tutuklular arasında çocuk ve kadınların da olduğu bildiriliyor.

Bahreyn şubat 2011′den bu yana gösterilere sahne olurken dikta Bahreyn rejimi ise ülkede her türlü gösteriyi yasaklamıştır. Buna rağmen gösterilerden el çekmeyen Bahreynliler haklarını alıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini bildiriyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı