HABERLERMEDYA ANALİZ

Bahreyn’de Diktaya Halkın Tamamı Karşı

Bahreyn’de ki Diktatör Rejim, 650 Bin Kişilik Devrimci Halkın Düzenlediği Yürüyüş Yüzünden Yıkılışın Kabuslarını Görmeye Başladı.

Bahreyn siyasi ve sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine bu ülkenin Müslüman halkı bütün kentlerde 650 Bin kişilik protesto gösterisine katıldı. Başkent Manama ile diğer kentlerde harekete geçen halk kitleleri, siyasi tutukluların serbest bırakılmasını ve Alî Halife dikta rejiminin devrilmesini istediler. Alî Halife hanedan rejimi Amerika ile Suudi Arabistan’ın askeri ve istihbarat desteğinde bu ülke halkına karşı kan kusturmaktadır. Bahreyn halkı ise İslami devrimlerini zafere kavuşturana kadar protesto gösterilerini ve grevlerini sürdüreceklerini vurguladılar. Bahreyn halkı, protestoculara ateş açıp öldüren cinayetkârlarla bu ülke hapishanelerinde siyasi tutukluları işkence eden güvenlik güçlerini ve onların komutanlarının yargılanıp cezalandırılmasını istediler. Bahreynli direnişçiler Alî Halife rejiminin gayri meşru varlığını korumak için bu ülkeye gönderilen Suudi Arabistan askerleriyle güvenlik güçlerinin bu ülkeden geri çekilmesi gerektiğini vurguladılar. Alî Halife rejimine bağlı acımaz güvenlik güçleri halka karşı saldırılarını sürdürüp, onları tutuklayıp işkence ediyorlar. Göstericilere karşı da zehirleyici ve göz yaşartıcı bombalar kullanıyorlar. Nitekim çok sayıda protestocu ağır bir şekilde zehirlendiler. Bazı göstericiler de parçacıklara ayrılan kurşunlarla yaralandılar. Lo’lo TV kanalının bildirdiğine göre, Bahreyn halkı, haklı isteklerinin gerçekleşmesi yönünde yapılan gösterilerde şehit düşenlerin ülkülerine bağlı kaldıklarını, ülkedeki adaletli ve halkçı bir düzenin kurulması gerektiğini vurgulamaktadır. Bahreyn güvenlik güçleriyle Suudi rejimine bağlı askerler başkent Manama’da evlere baskın yapıp çok sayıda insanı tutuklayıp yaraladılar. Bahreyn devrimci guruplarıyla insan hakları örgütleri de yayınladıkları bildiride bu ülkede insan haklarıyla siyasi ve toplumsal hakların açıkça ve acımasızca ayaklar altına alındığını belirttiler. Bahreyn’de tam bir kıyım yaşanıyor. Bu ülkedeki Amerikancı hunhar rejim hastaneleri bile kışlaya dönüştürülüp, yaralı protestocuların tedavisini engelliyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bu şerefsiz bahreyn rejiminin yaptığı ayyuka çıktı ,buna diktatör diyen yok hatta istanbul belediyesi halife rejimini onurlandırdı.askeri eğitim anlaşması yapıldı falan filan .demekki siz samimi değilsiniz ey suriye düşmanları sahtekarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı