DÜNYAHABERLERMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Batılılar Suriye’de nabız yokluyor

Batılılar Suriye’de nabız yokluyor Rusya’nın verdiği destekle dışarıdan destekli terörist gruplara karşı önemli başarı elde eden Beşar Esad’ın iktidarda kalacağını gören Batılı ülkeler, Suriye’ye heyetler göndererek diplomatik ilişki için nabız yokluyor.

Suriye’de Beşar Esad’ın iş başında kalacağı kesinleşince diplomatik ilişki için zemin yoklayan ülkeler ülkeye heyetler yollamaya başladı. Son olarak Avustralyalı akademisyenlerden oluşan bir heyet Suriye’de temaslarda bulundu.
 Prof. Dr. Tim Anderson başkanlığındaki Avustralyalı akademisyen, araştırmacı ve aktivistlerden oluşan bir heyet, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüştü. Görüşmede Esad özel olarak Suriye, genel olarak da tüm bölgede yaşananların tüm dünyayı etkilediğini belirtti. Suriye’nin tmücadele ettiği teröristlerin ne sınır ne de ulus tanımadıklarının altını çizen Esad, Suriye’yi tehdit eden terörizmin aslın tüm dünya için tehdit olduğunu söyledi. Bazı Batılı ülkeleri çifte standart uygulamakla suçlayan Beşar Esad, bu ülkelerin Suriye ve bölgedeki gelişmelerin tabiatını ve gerçeğini doğru bir şekilde irdelemediklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı