DÜNYAHABERLERSuriye

Bazı Kasaba ve Köyler Daha İşgalden Kurtarıldı

Pars Today’ın haberine göre Suriye ordusu ve direniş güçleri, Halep’in güney çevresinde iki kasabayı teröristlerin işgalinden kurtarırken aynı bölgedeki Tel Memu köyünde de kontrol sağlandı.

Suriye ordu birlikleri ve direniş güçleri Ziyare Seman ve Kefer Haddad kasabalarında kontrol sağlamak suretiyle İdlip vilayetinde Şiilerin yoğun olduğu Fua kasabasının 29 kilometre kuzeybatısına kadar ilerlemiş oldular.

Suriye birlikleri ayrıca İdlip’in güneydoğu çevresindeki Tel Tukan köyünde de kontrol sağlayarak, bölgede teröristlerin ikmal yollarını kesmiş oldular.

Öte yandan Rusya-Suriye’nin Halep ve İdlib’in çevresindeki Nusra Cephesi teröristlerinin mevzilerine yönelik hava saldırıları devam ediyor.

Humus’un kuzey çevresinde de Suriye birlikleri ile teröristler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Bu arada askeri bir kaynak ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere tabi yüksek sayıda teröristi ekipmanlarıyla birlikte etkisiz hale getirmeleri ardından Ubeyyan ve Ebu el Kusur beldelerinin yanı sıra Tel ayhan ve Maseran tepelerini kurtardıklarını belirtti.

Kaynak öldürülen teröristlerin arasında azılı isimlerin bulunduğuna dikkat çekerken, Suriye askerlerinin kurtarılan bölgelerde konuşlandıklarını, civar bölgelerde de teröristleri kovalamaya devam ettiklerini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı