DÜNYAHABERLERORTADOĞU

Bebek katili İsrail, çöküşünü durduramaz

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Siyonist rejimin Gazze’ye düzenlediği son saldırıda 15 Filistinli çocuğun şehit olmasına verdiği tepkide,bebek katili rejimin çocukları katlederek, kendi çöküşünü durduramayacağını belirtti.

Siyonist rejim ordusunun Cuma akşamı Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerine hava ve topçu saldırılarına başlaması sonucu 15’i çocuk 2’si kadın 45 kişi şehit oldu. Saldırıda 96’sı çocuk, 30’u kadın ve 12’si yaşlı olmak üzere 360’tan fazla kişi yaralandı.

IRNA’nın bildirdiğine göre, İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nasır Kenani, Twitter sayfasında İsrail’in masum çocuklşarı katliam ederek, kesin olarak kendi çöküş yok oluşundan kaçamayacağını belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Kuşkusuz, bu çocukların erkek ve kız kardeşleri, yakın gelecekte zalim işgalcilerden vatanlarının kurtarılışını görecekler” dedi.

Siyonist rejimin canice saldırılarına karşılık Filistin direniş grupları, başta Tel Aviv ve Ben Gurion Havaalanı olmak üzere işgal altındaki topraklardaki Siyonist şehir ve kasabaları yüzlerce roketle hedef almış ve bu saldırılar sonucunda 60 Siyonist hastaneye kaldırılmıştır.

Son olarak, Siyonist rejim ile İslami Cihad hareketi arasındaki ateşkes anlaşması Mısır’ın arabuluculuğunda Pazartesi sabahı yürürlüğe girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı