DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Bebekler donarak ölüyor

Emperyalist güçlerin Saldırdığı Suriye’de Savaş tüm hızıyla devam ederken,Amerika ve İsrail’den aldıkları destek ile Suriye halkına saldıran Terörist unsurlar Suriye halkına karşı saldırılarını artırmış durumdalar.

Suriye’de Esad yönetimi tarafından bitme noktasına getirilen muhalif teröristler,halka karşı uyguladıkları Ambargo ve yıkım faaliyetlerini artırmış durumdalar.Suriye halkının kullandığı yakıt depolarını yağmalayan ve halka gıda dahil yakacak ve elektirik verilmesini önleyen Muhalif teröristler İnsanların ağır kış şartları altında barınaksız ve yakıtsız donmasına neden oluyor.

Suriye’de kışın gelmesiyle bastıran aşırı soğuklar  ve Muhalif teröristlerin  uyguladıkları Baskılar sivil halkı vuruyor. Binlerce kişinin donma tehlikesi yaşadığı ülkede aşırı soğuklara dayanamayan bebekler de can veriyor.

İdlib’in Rastan kasabasında 6 aylık bir bebek donarak hayatını kaybetti. Bebeğin donmuş hali ise yürek burkuyor. Yayınlanan görüntülerde, bebeğin soğuktan kaskatı kesilmiş ellerinin düzeltilemediği görülüyor. Bebeğin cesedi bir battaniyeye sarılarak götürülüyor.

Suriye’de savaşın yanı sıra açlık, susuzlukla yaşam mücadelesi veren sivilleri, kış mevsiminde zorlu bir süreç bekliyor.Teröristlerin  evlere gerçekleştirdiği eylemlerle evleri yıkılan ve derme çatma çadır ve barakalarda yaşayan halk soğuğa karşı korumasız. Kışın kendisini iyice hissetmesi ile birlikte binlerce kişinin donma tehlikesi ile karşı karşıya yaşadığı kaydediliyor. Isınmanın temin edilemediği bölgelerden ise ölüm haberleri geliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı