DÜNYASon DakikaTÜRKİYE

Bekir Bozdağ Seçimden 5 Gün Önce Kesin Sonucu Nasıl Bildi ?

Bekir Bozdağ,Seçimden 5 gün önce,Başbakan Ahmet Davutoğlu’nabir WhatsApp mesajı göndererek ,“parti tabanından aldıkları izlenimlerle yaptıkları hesaplama sonucunda AK Parti’nin 319 milletvekili çıkaracağını” yazdı.
Son seçim öncesi 28 Ekim 2015 Tarihinde Malatya’da gerçekleştirilen ve bu güne kadarki en düşük katılımın yaşandığı miting ve diğer bir çok ilde boş miting alanlarına rağmen AKP’nin bu illerde rekor düzeyde oy çıkarması ve Bekir Bozdağ’ın bu kalabalıklardan elde edilen izlenimlerle nasıl bu kadar kesin bir tahmin yaptığı merak konusu olmuştur.
Yerel basının “miting katılımı “zayıf”. Ancak, AKP 4 gün sonra, 1 Kasım’da yapılan seçimde Malatya’da tarihinin en yüksek oyunu aldı ve 300 bini geçti. Fotoğrafta görülen “zayıf” kalabalık, seçimde gerçekleşen “zafer”i müjdelemiyordu, ancak AKP patlama yaptı.” ifadeleriyle AKP’nin Halk desteği görünmediği halde bir zafer elde ettiği vurgusu aslında tersten sorulacak bir soruyu da içinde barındırmaktadır ki o’da Meydanlar halk kitlelerinden yoksun iken AKP nasıl bu kadar oy aldı ve Bozdağ hangi tabandan Aldığı izlenime dayanarak seçimden 5 gün önce, nerdeyse % 100 doğru bir tahmin! yaptı ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı