DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Bereke: “İşgale Karşı Durabilmek İçin Uzlaşmaya Varmak Şart”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan temsilcisi Ali Bereke, işgalci Siyonistlere karşı durmak ve bu rejimin Kudüs, Batı Yaka ve Gazze’ye karşı sürdürdüğü tecavüzleri engellemek için uzlaşmaya varmanın ve bu hususta imzalanan anlaşmanın pratiğe yansıtılmasını sağlamanın şart olduğunu söyledi.

Gazze’de varılan uzlaşı anlaşmasını yaptığı basın açıklamasıyla değerlendiren Hamas temsilcisi Bereke, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’tan uzlaşıyı ulusal öncelik saymasını, ulusal uzlaşının hesabına olacak şekilde barış görüşmelerinin uzatılması için Amerika ve Siyonist rejim tarafından yapılan baskılara boyun eğmemesini istedi.

Filistinli gruplardan da uzlaşıyı desteklemelerini ve Filistin evinin içini düzenlemek için gayret etmelerini isteyen Bereke, Filistin Kurtuluş Örgütü’nü hem içerde hem de dışarıda daha aktif hale getirmek ve işgale karşı tek bir stratejiyle çıkmak gerektiğini savundu.

Bereke yaptığı açıklamada ayrıca, Filistin’de iç bölünmenin sonlandırılıp uzlaşıya varmanın öncelikle Filistinlilerin çıkarına olduğuna dikkat çekerek, uzlaşının içerde olduğu gibi dışarıda da olumlu etki yapacağını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı