İNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Beşar Esad’ın Mülakatından Satır Başları

26.08.2013 **Cumhurbaşkanı Sayın Beşar Esad **

” Amerika’nın Topraklarımıza Savaş Açması Durumunda Vietnam’dan Bu Yana Karşılaştığı Sonuçla Karşılaşacaktır, Başarısızlık ”

Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Rus İzvestiya Gazetesine Mülakatta Bulundu. Sayın el-Esad’ın Konuşmasından Satır Başları Şöyle;

* Suriye’nin Batının Kuklası Olacağını Sananlar Yanılıyor ve Bu Asla Gerçekleşmeyecek Bir Hayalden İbarettir. Dünyaya Mesajımız Budur.

* Mücadele Ettiğimiz Grupların Büyük Çoğunluğunu Kaide Fikrini Taşıyan Tekfirci Gruplardır. Küçük bir Bölümü ise Kanun Kaçaklarından oluşmaktadır. Onlara Mesajımız
“TERÖRÜN VURDUĞU HER YERDE TERÖRÜ VURACAĞIZ”

* Dünyanın Hiçbir Ordusu Devletin Toprakları Üzerinde Tam Teçhizatlı Olarak Bulunamaz. Teröristler Bu Durumdan Yararlanarak Ordunun Bulunmadığı Her Bölgeye Giriyorlar. Farklı Yönlerde Hareket Ediyorlar ve Biz de Onları Her Yerde Kovuşturuyoruz ve Girdiğimiz Her Bölgede Tamamıyla Temizliyoruz. Dolayısıyla Sorun Teröristlerin Bulunduğu Bölgeler Değil Dışarıdan Büyük Sayıda Terörist Gelmesidir.

* İsrail Teröristlerle İşbirliği Yaptığını Bizzat Söyledi. Defalarca Hastanelerinde Onlarca Teröristi Tedavi Etti, Sınırda Teröristlere Darbe İndirdiğimiz Zaman İsrail Baskıyı Hafifletmek Amacıyla Güçlerimizle Çarpıştı, Onları Kuşattığımız Zaman İsrail Bariyerleri Kaldırıp Diğer Tarafa Geçmelerine ve Karşı Taraftan Saldırmalarına İzin Verdi.

* – Kimyasalla İlgili Olarak – Dünyada Herhangi Bir Tarafın Özellikle Büyük Bir Delet Önce Suçlama Yapıp Sonra Delil Toplamaz. Amerika Yönetimi Önce Suçlama Yapıp 2 Sonra Delil Toplayacağını Açıkladı. Bu Yönetim Uzaktan Hangi Delilleri Toplayacak Acaba. Bu Yaptıkları Açıklama Akılları Küçümsemektir.

* Teröristlerin Kontrolü Altında Olduğu Söylenen ve Ordunun Kimyasal Silah Kullandığı İddia Edilen Bölge Ordumuzla Temas Noktasıdır. Hangi Devlet Güçlerinin Temas İçinde Olduğu Bir Bölgeyi Kimyasal Silah ya da Kitle İmha Silahlarıyla Vurur. Bu Akla Mantığa Aykırıdır.

* ABD ve Müttefikleri Askeri Müdahale İle Herhangi Bir Savaşı Başlatabilirler. Fakat Nereye Uzayacağını Nasıl Sonuçlanacağını Kestiremezler.

* Amerika’nın Suriye’ye Savaş Açması Durumunda Vietnam’dan Bu Yana Açtığı Tüm Savaşlarda Karşılaştığı Şeyle Karşılaşacak. O Da Başarısızlık.

* Türkiye Gibi Açık ve Uygar Bir Topluma Sahip Büyük Bir Devletin Kapalı Bir Mantığa Sahip Bir Körfez Ülkesi Tarafından Bir Kaç Dolarla Yönetilmesi Oldukça Esef Vericidir. Şüphesiz ve Tabii ki Tüm Bunun Sorumlusu Türkiye Halkı Değil de, Türkiye Hükümeti Başkanıdır. Türkiye Halkı Bizimle Bir Çok Geni, Örf, Adet ve Ortak Paydaları Paylaşıyor..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı