DÜNYAMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Beşşar Esad, Alaaddin Brucerdi ve beraberindeki heyeti kabul etti

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad cumhurbaşkanı seçimlerini izlemek için Suriye’yi ziyaret etmekte olan ve İran Şura Meclisinde Milli Güvenlik ve Dış Politika Komitesi Başkanı Alaaddin Brucerdi başkanlığındaki İranlı parlamenter heyeti kabul etti.

Görüşmenin başında Brucerdi beraberindeki heyetle birlikte büyük bir önem teşkil eden cumhurbaşkanlığı seçimlerini izlemekten duydukları mutluluğu ifade etti.

Brojerdi Suriye halkının bu seçime yoğun bir şekilde katılmasıyla tanık olduğu tüm zor koşullara rağmen vatanına ve devletine sevgi ve vefasını yansıtan parlak bir portre çizdiğini belirtti.

Kendi tarafından el Esad; seçimde görülen yüksek oranda katılımın Batılı devletler ve Suriye’ye yönelik savaşa bulaşan ülkelere güçlü bir mesaj teşkil ettiğine vurgu yaptı.

El Esad Suriye halkının bu mesajında kendi geleceğini kendi elleriyle yapılandırma kararlılık ve azimde olduğunu, her daim geleceğe dönük baktığını vurguladığını ifade etti.

Suriye halkının sağlamakta olduğu zaferlere dikkat çeken el Esad; bu zaferlerin yanı sıra özellikle nükleer dosyasında olmak üzere İran’ın gerçekleştirdiği başarılar ve bölgede birçok devletin tanık olduğu olumlu dönüşümlerin bölge halklarının geleceği konusunda daha umutlu olmamızı sağladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı el Esad Suriye’nin üç yıldan fazla bir süredir maruz kaldığı teröre karşı savaşında İran’ın destekleyici kararlı ve sert tutumuna takdirlerini ifade etti.

Bu arada Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el Muallim de Brucerdi ve ona eşlik eden heyet ile bir araya geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı