DÜNYASuriye

Beşşar Esad, Rusya özel temsilcisi ile görüştü

Rusya özel temsilcisi Suriye cumhurbaşkanı ile Suriye gelişmeleri konusunda görüştü.

Suriye cumhurbaşkanı dün Rusya özel temsilcisi Azemetullah Kul Muhammedof ve beraberindeki heyetle Şam’da görüşerek, Moskova görüşmelerinin başarılı olması için en önemli adımın, çalışma yöntemi, müzakere çerçevesi ve araçlarını belirleyecek bir çalışma takviminin belirlenmesi olduğunu belirtti.

Yapılan görüşmede Beşşar Esad, Moskova’da ikinci tur Suriyeli-Suriyeli görüşmelerin başarılı olması için Rusya çalışmalarında yardımcı olacaklarını vurguladı.

Suriye cumhurbaşkanı ayrıca Suriye milleti ve hükümetinin, kapsamlı bir çözüme ve güven oluşturmaya dayalı Moskova’nın çalışmalarına güvendiğini, fakat bu çalışmaların bazı bölge ve batı ülkelerinin engelleri ile karşılaştığını ifade etti.

Rusya özel temsilcisi de Moskova’nın siyasi çalışmaları ve özellikle ulusal barışın sağlanması için attığı adımlara Şam yönetiminin görüşlerini takdir etti.

Haber kaynakları Rusya’nın Suriye hükümeti ve muhalefet temsilcilerinin katılımı ile Moskova 2 görüşmelerinin gerçekleşmesine çalıştığını belirtiyorlar. Rusya’nın Moskova 2 görüşmeleri 6-9 nisan tarihlerinde düzenlemeyi planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı